در سال 1376 هم زمان با رشد صنعت خودرو سازی در ایران شمیم پژوهش به عنوان یک شرکت قطعه ساز خودرو تاسیس شد. با توجه به شناخت خوب بازار شمیم پژوهش بازه محصولات تولیدی خود را گسترش داد و انواع قطعات خودرو از قبیل فیلتر روغن، نگهدارنده فنر سوپاپ، بست و لوله آب را تولید نمود.

درسال 1381 به منظور بهبود کیفیت محصولات تولیدی با استفاده از دانش تخصصی و تکنولوژی روز دنیا شمیم پژوهش منحصرا به تولید انواع لوله ترمز، سوخت و تبخیر فلزی انواع خودرو پرداخت. با توجه به ایمنی بودن قطعات فوق این شرکت با بهبود مداوم سیستم های کنترل کیفیت و تضمین کیفیت موفق به اخذ گواهینامه ISO TS 16949:2002 از شرکت RW TUV شد.

امروزه شمیم پژوهش با تولید بیش از 200 نوع قطعه لوله های فلزی ترمز، سوخت و تبخیر انواع خودرو از قبیل پراید، تندر 90، پژو 405، پژو 206، زامیاد، پروتون، پیکی، سمند سریر و کاروان را برای خودرو سازان بزرگ ایران از قبیل سایپا، ایران خودرو و بهمن موتور تامین می نماید.

مدیریت و کارکنان شرکت شمیم پژوهش مصمم هستند با رعایت استانداردهای بین المللی تولید و کیفیت قطعات در جهت به ورود به بازارهای بین المللی گام بردارند.

 

برنامه ریزی و امور قرار داد ها:

- برنامه ریزی تولید

- برنامه ریزی سفارشات

- کنترل پروژه

- تعیین قیمت فروش محصولات

- قرارداد ها

 

کنترل کیفیت:

- کنترل کیفیت مواد اولیه، حین تولید و محصول نهایی

- کالیبراسیون

- ابزار کیفی از قبیل SQFE, MSA, SPC

 

تضمین کیفیت:

- بازنگری مدیریت

- پروژه های بهبود مستمر

- آدیت های داخلی

- ارزیابی پیمانکاران

- آموزش

 

All Rights Reserved to shamimpajohesh Co.